پیش دبستانی مجازی- ایران کیدز اپ

شکل تصویر یک

پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

کلاسهای پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ به صورت دوره های ویدئویی برگزار می شود. منظور از پیش دبستانی مجازی، آموزش غیر حضوری کودکان از طریق مشاهده ویدیو های آموزشی پیش دبستانی می باشد. این آموزشها شامل ویدئو های طبقه بندی شده در قالب دروس ریاضی، علوم، حروف الفبا، مهارت های زندگی و مطابق با برنامه استاندارد آموزشی آموزش و پرورش می باشد.

لازم به ذکر است که آموزش غیر حضوری در مجموعه ایران کیدز اپ به صورت پیش دبستانی آنلاین نیز برگزار می شود که در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانیم به صفحه پیش دبستانی آنلاین ایران کیدز اپ مراجعه کنید.

در ادامه مطلب موضوعات زیر را در رابطه با پیش دبستانی مجازی بررسی می کنیم که توضیحات هر کدام از آنها در ادامه صفحه آورده شده است:

۱. تعریف پیش دبستانی مجازی

۲. تفاوت پیش دبستانی آنلاین و  مجازی ایران کیدز اپ

۳. سن ورود به پیش دبستانی

۴. هزینه ثبت نام پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

۵. چرا پیش دبستانی مجازی؟

۶. مزایای پیش دبستانی مجازی

۷. محتوای آموزشی پیش دبستانی مجازی

۸.نحوه ثبت نام در پیش دبستاتی مجازی ایران کیدز اپ

9.نحوه برگزاری کلاسهای پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

10.گواهینامه پایان دوره

11.الزام پیش دبستانی

12.پشتیبانی دوره ها

تعریف پیش دبستانی

پیش دبستانی یا آمادگی به دوره قبل از دبستان گفته می‌شود که این دوره در نظام آموزشی جدید به دو بخش پیش دبستانی ۱ و پیش دبستانی ۲ تقسیم بندی شده است. به آموزش های سنین مربوط به ۴ تا ۵ سال پیش دبستانی ۱ و به آموزش های مربوط به سنین ۵ تا ۶ سال پیش دبستانی ۲ می گویند. تفاوت پیش دبستانی ۱ و پیش دبستانی ۲ در سطح آموزشی آنها می باشد و تفاوت چندان زیادی ندارد.

میتوان گفت پیش دبستانی 1 در واقع مقدمه ی برای دوره پیش دبستانی 2 می باشد. مطالب ساده‌تر و آموزش‌های بازی محور، معمولاً در پیش دبستانی ۱ و آموزش‌های سطح بالاتر و شبیه به آموزش های کلاس اول دبستان، در پیش دبستانی ۲ ارائه می‌شود.

تفاوت پیش دبستانی آنلاین و پیش دبستانی مجازی

پیش دبستانی آنلاین به صورت کلاس های غیر حضوری و راس ساعت خاصی برگزار می شود که کودکان باید همزمان با مربی و دیگر همکلاسی ها آنلاین باشد و در کلاس شرکت کند. اما پیش دبستانی مجازی ویدئو های آموزشی است که به صورت کامل از قبل ضبط شده و با ثبت نام در این دوره شما می توانید هر زمان که مطابق با شرایط شما بود، ویدیو ها را مشاهده کنید و به آنها دسترسی داشته باشید. دوره های پیش دبستانی مجازی در هر ساعت از روز قابل دسترسی و مرور می باشد.
کلاسهای آنلاین پیش دبستانی ایران کیدز اپ فقط در ماههای مهر تا اسفند برگزار می گردد در صورتی که دوره های پیش دبستانی مجازی یا همان ویدئو های آموزشی پیش دبستانی در همه وقت سال در دسترس و قابل ثبت نام میباشد.
لازم به ذکر است که از نظر محتوا و دروس آموزشی، دوره پیش دبستانی مجازی با دوره پیش دبستانی آنلاین هیچ تفاوتی ندارد و موضوعات آموزشی یکسان می باشد.
از لحاظ هزینه ها قیمت پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ بسیار به صرفه تر است.

مغز کودکان

سن ورود به پیش دبستانی

سن ورود به پیش دبستانی ۵ سال کامل است. یعنی تا قبل از شروع مهرماه هر سال اگر کودکی ۵ سال کامل داشته باشد، باید به پیش دبستانی بروند. متولدین نیمه اول سال ۱۳۹۶ در سال ۱۴۰۱ باید به پیش دبستانی بروند و در سال ۱۴۰۲ دوره دبستان را آغاز کنند.

هزینه پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ که به صورت پکیج ویدیو های آموزشی می باشد، تمام موضوعات دوره پیش دبستانی را مطابق با برنامه آموزشی مورد تایید آموزش و پرورش ارائه می دهد. این دوره شامل حدود ۲۰۰ ویدیوی آموزشی می باشد که در قالب پنج ماه ارائه شده است و هزینه این پکیج جمعا ۳۷۰ هزار تومان می باشد.

شما می‌توانید هر ماه را به طور جداگانه خریداری کنید، که در آن صورت هزینه برای هر ماه ۸۲ هزار تومان است.
دوره های پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ دارای پشتیبانی می باشند و بعد از انجام هر تمرین توسط کودک، شما می توانید تمرینات را برای پشتیبان ارسال کنید و بازخورد آن را دریافت کنید.
نمونه های ویدئوهای آموزشی را میتوانید در این قسمت مشاهده کنید. شما همچنین می توانید با دانلود اپ ایران کیدز از منو بالای صفحه پیش‌نمایشی از هر ویدئوی آموزشی را مشاهده کنید.

تصویر فیلم

چرا پیش دبستانی مجازی

به دلایل مختلفی از جمله شیوع بیماری کرونا، همه کلاس ها در تمام مقاطع تحصیلی به صورت غیرحضوری برگزار شدند از آنجایی که سنین قبل از دبستان از مهمترین دوران تحصیلی کودکان می‌باشد و کودکان امکان حضور در کلاس ها را ندارند پیش دبستانی مجازی جایگزین خوبی جهت کلاس های حضوری می باشد.

ممکن است به دلایل دیگر از این دوره های مجازی استفاده کنید. دسترسی راحت به کلاسها و حذف رفت و آمد های اضافی و همینطور همگام بودن با تکنولوژی و هزینه مناسب می تواند از دلایلی باشد که والدین، پیش دبستانی مجازی را به پیش دبستانی حضوری ترجیح دهند.

پیش دبستانی مجازی مناسب کسانی است که نمی توانند راس ساعت خاصی آنلاین باشند و در کلاس ها حاضر شوند. این دوره همچنین مناسب افرادی است که نیاز به مرور کردن درسها دارند. همچنین به دلیل پایین تر بودن هزینه های این کلاس، اکثر افراد این دوره را ترجیح می‌دهند. برخی دیگر با وجود گذراندن دوره‌های پیش دبستانی حضوری یا غیر حضوری در مجموعه های دیگر، جهت تقویت پایه تحصیلی کودکان از این دوره ها استفاده می کنند.

مزایای پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

1.مفید بودن زمان کلاسهای مجازی نسبت به کلاس های حضوری
2.صرفه جویی در زمان رفت و آمد والدین
3. عدم خستگی نوآموزان
4.مناسب بودن هزینه های ثبت نام
5. نظارت والدین بر آموزش
6.در دسترس بودن همیگشی کلاسها و امکان مرور دروس
7. پشتیبانی آنلاین در صورت داشتن هرگونه سوال

محتوای آموزشی پیش دبستانی مجازی

ریاضی، علوم، مهارت های زندگی، حروف الفبا و کاردستی از دروسی هستند که با کودکان در کلاسهای پیش دبستانی مجازی و پیش دبستانی آنلاین تمرین می شود.

ریاضی

درس ریاضی با مفاهیم اولیه شروعمی شود تا زمینه یادگیری مطالب بعدی فراهم شود. کمتر و بیشتر، بالا و پایین، چپ و راست، زیر و رو و مفاهیم مشابه‌. سپس آموزش های مربوط به درک مفهوم اعداد و شمارش. در کنار اعداد، مدل های دیگر شمارش نیز آموزش داده می‌شود مثل اعداد ترتیبی.
در ادامه و در کنار دیگر آموزشهای لازم، کودکان با مفهوم کم کردن و اضافه کردن آشنا می شوند تا برای آشنایی با جمع و تفریق آمادگی لازم را داشته باشند. همچنین با ساعت و اعداد آن، اشکال، خطوط، قرینه، اندازه گیری، الگویابی، جدول شگفت انگیز و بسیاری از مفاهیم لازم دیگر در این دوره به کودکان آموزش داده می شود.

علوم

درس علوم پیش دبستانی مجازی مطالب بسیار زیاد وجذابی برای کودکان دارد. در این درس سعی شده است کودک را با جهان اطراف آشنا کنیم. از شناخت بدن انسان شروع و تا شناخت زمین، آسمان، حیوانات، گیاهان و فضا می رسد، اکثر کودکان به درس علوم علاقه زیادی دارند و در صورتی که کنجکاو و مشاهده گر خوبی باشند، شیفته این درس می شوند.  درس علوم یکی از مهمترین دروسی است که هرکودک باید جهت تقویت پایه تحصیلی آن را به خوبی یاد بگیرد.

مهارتهای زندگی

در این بخش مهارتهای ده گانه زندگی آموزش داده شده است. این درس یکی از لازمه های دوره پیش دبستانی و در کل دوره کودکی می باشد. بهتر است پس از مشاهده هر قسمت، آموزه های هر درس را تا مدتی با کودک خود تمرین کنید.

حروف الفبا

در دوره های پیش دبستانی هدف این است که کودکان با صدای حروف آشنا شوند و شکل آنها را به خاطر بسپارند. دقت کنید در دوره پیش دبستانی کودکان به هیچ عنوان نباید نوشتن را آغاز کنند. در عوض باید تمرینات آمادگی برای نوشتن را انجام دهند. آمادگی برای نوشتن مخصوص این دوره است. همچنین در این دوره جلساتی به ترکیب کردن حروف های آموزش داده شده اختصاص داده شده است که این امر کمک بسیار زیادی جهت درک مفهوم کلمه میکند و کودک را برای خواندن و نوشتن آماده می کند.


پیش دبستانی مجازی

نحوه ثبت نام پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

در حال حاضر شما میتوانید با شماره های تلفن ما تماس بگیرید و از راهنمایی های بیشتر بهره مند شوید. همچنین می توانید با پیام گذاشتن در واتساپ مراحل ثبت نام را انجام دهید و سوالات خود را بپرسید.
09015014135

نحوه برگزاری دوره پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ

تعداد وئدیو های آموزشی دوره پیش دبستانی مجازی حدود ۲۰۰ عدد می باشد. مدت زمان هر ویدئو بین ۴ تا ۷ دقیقه به طور متغیر است‌. البته هنگام ضبط ویدئو های آموزشی، به استاندارد بودن زمان آموزش، بسیار دقت شده است. ویدئوهای طولانی تر معمولاً مطابق با تجربه ما، اثربخشی چندانی ندارد و کودکان سریع خسته می شوند. به همین دلیل برخی از موضوعاتی که نیاز به دقایق بیشتری برای تئضیح دارند، در چندین ویدئو آموزش داده شده اند‌.

در حال حاضر کلاسهای مجازی پیش دبستانی در اپلیکیشن اندرویدی ایران کیدز برگزار می گردد. اما کلاس های آنلاین ما در پلتفرم های مختلف برگزار می شود. به زودی این امکان فراهم می شود که از طریق همین وب سایت به این دوره آموزشی مجازی دسترسی پیدا کنید.
جهت دانلود برنامه اندرویدی به صفحه دانلود اپ ایران کیدز مراجعه کنید.

گواهینامه پایان دوره

در صورت به پایان رساندن کامل دوره مجازی پیش دبستانی گواهی پایان دوره آموزشی معتبر و زیر نظر اداره آموزش و‌پرورش تقدیم شما می گردد.

الزام دوره پیش دبستانی

دوره پیش دبستانی دوره ی اجباری نیست. اما با توجه به استقبال فراوان، سطح آموزشی کودکان بالاتر رفته و کودکانی که از این آموزش ها بهره نمگیرند ممکن است پایه تحصیلی ضعیف تری نسبت به دیگر کودکان داشته باشند. در این صورت بهتر است کودکان خود را در دوره های پیش دبستانی  که مناسب با شرایط شما می باشد، ثبت نام کنید.

پشتیبانی دوره ها

در ویدئوهای آموزشی دوره پیش دبستانی مجازی ایران کیدز اپ، تمرینات متنوعی به کودکان سپرده می شود و از آنجاییکه این تمرینات باید توسط مربی ها بررسی گردد، تیم ما در ساعات مشخصی در روز پاسخگوی سوالات شما هستند و تمرینات کودکان را پس از انجام، بررسی می کنند تا از یادگیری آنها اطمینان پیدا کنند.

موضوعات درس ریاضی پیش دبستانی مجازی:

مرور مفاهیم پایه ( زیر و رو، بالا و پایین، داخل و خارج، بلند و کوتاه، کوچک و بزرگ و مقابل و کنار و بسیاری از مفاهیم مشابه) که دانستن آنها پایه یادگیری بسیاری از مفاهیم ریاضی پیش دبستانی است.

شناخت انواع خط، اشکال هندسی، اعداد 1 تا 10 که هرکدام به طور مجزا آموزش داده میشود.

شباهت و مثل، شباهت و تفاوت، آموزش شمارش اعداد، شمارش اجسام، شناخت اعداد ترتیبی، آشنایی با اصطلاحات ترتیبی، صفر و تهی، قرینه، مفهوم برابری، چپ و راست، عمودی و افقی، تمرین ابقا کمیت، طول و سطح، آشنایی با اندازه گیری، ردیف کردن، تمرین تناظر یک به یک، اعداد کوچکتر و بزرگتر، آموزش چوبخط و بسیاری از مفاهیم دیگر که نام بردن از آنها در اینجا نمیگنجد.

موضوعات درس علوم پیش دبستانی مجازی:

حواس پنجگانه، بهداشت فردی، بهداشت اجتماعی، خواب، موجود زنده و غیر زنده، تغذیه، سلامتی، ذره بین، اعضای بدن، گوارش، ایمنی، مغز، ریه و قلب، راهنمایی و رانندگی، آشنایی با مشاغل، وسایل نقلیه، رشد، ویتامین ها، هرم غذایی، طعم ها، علامت استاندارد، انواع آب و هوا، فصل ها، باد، ویژگی های آب، منظومه شمسی، خورشید، ماه، تشکیل باران، رنگین کمان، حیوانات، گیاهان و بسیاری از دیگر موضوعات که نام بردن از آنها زمانبر است. و فقط جهت آشنایی شما با مباحث به نام بردن برخی از آنها پرداختیم.

آخرین مقالات ما